/NEHNUTEĽNOSTI
  • NEHNUTEĽNOSŤ
  • BYT
  • DOM
  • REKONŠTRUKCIA
  • ZARIAĎOVANIE
  • NÁBYTOK

Nastal ten krásny čas, kedy si treba začať nové bývanie zariaďovať. Je to obdobie radosti, plné špekulovania a premýšľania,aby bolo všetko presne podľa našich predstáv. Kúpa nehnuteľnosti a jej prípadná rekonštrukcia nám však dá finančne zabrať.Človek je našťastie tvor vynaliezavý a keď chce, vie si aj za málo peňazí urobiť nádherné hniezdočko. Dnes vám ukážeme, žeaj bazárový nábytok môže vyzerať super a že starý nábytok netreba hneď vyhadzovať. Nechajte sa inšpirovať!

Pestrosť paliet

Všetci sa asi zhodneme, že kvalitný spánok je základ. Chvíľku sa dá spať aj na matraci položenom len tak na parketách, ale uznajte, že vstávanie nie je dvakrát pohodlné. Posteľ je stredobodom každej spálne a je fajn, keď dobre vyzerá.

Úplnou klasikou za minimum peňazí je paletová posteľ. Drevo si môžete namoriť a nafarbiť ľubovoľne, takže vám presne zapasujedo štýlu vašej spálne. Palety poslúžia na úplne jednoduchú verziu postele, ale môžete si z nich urobiť aj predné, či zadnéčelo na opieranie alebo dokonca nočné stolíky. Niekto rád spí vysoko, vtedy na seba jednoducho dáte dve „poschodia“ palieta vybavené. Nenáročné, funkčné, odolné a hlavne lacné! Ak potrebujete v spálni extra úložný priestor a ste trošku šikovnejší,dokážete si z paliet vytvoriť perinák alebo priestor, kam vsuniete krabice.

Keď stolík už nie je stolík

Poďme sa teraz pozrieť do obývačky. Centrom diania je pohovka. Nuž, nebudeme vám klamať, prerobiť v bazáre kúpený gauč nieje žiadna sranda. No ak ste fakt šikovní a dokážete si ušiť nové čalúnenie, tak môžete mať za pár eur originálny dizajnovýkúsok. Výsledky môžu byť ohromujúce.

V obývačke sú aj iné veci, ktoré sa dajú prerobiť. Napríklad starý stolík, ktorý byste u starej mamy alebo v internetovom bazáre prehliadli, môže dostať nový život. A to doslova. Ak máte pod rukou stolík,ktorý je dosť pevný na sedenie, urobte si z neho čalúnený otoman alebo lavičku. Na internete poľahky nájdete presné návody,ako postupovať a obohatiť svoju obývačku o originálny kúsok!

Mnohí z nás máme doma také tie obyčajné lacné stolíky, od švédskehovýrobcu nábytku. Oni nevyzerajú nijak extra a po chvíli sú na nich škrabance, ale sú lacné a dá s nimi všeličo stvárať. Dajúsa ľahko nafarbiť otapetovať, prípadne tiež urobiť sedák alebo taburetka.

Brúska, šmirgeľ a ušetrené eurá

S čalúnením či bez čalúnenia, staré stoličky je škoda vyhadzovať. Samozrejme si skontrolujte, či nie sú prelezené červotočom,ale inak vám nič nebráni popustiť uzdu fantázii. A inak, aj s tým červotočom sa dá zatočiť. Stačí pogúgliť. Nové stoličky,ak majú byť kvalitné, stoja tak od 50 eur kus a keď ich potrebujete do kuchyne štyri a nejakých pár ďalších kúskov do inýchčastí bytu či domu, tak sa pekne buchnete po vrecku. Radšej sa poškriabte za uchom, kúpte brúsku, šmirgeľ, farbu a pustitesa do práce. Mimochodom, ak je sedadlo spráchnivené, môžete si ho vypliesť. Napríklad starými opaskami, ktoré nakúpite v secondhande. Skvelé, že?

Nový život starých vecí

Staré komody, skrinky, kredence alebo ako sa im dnes hovorí, že „vintage“ nábytok , to vie byť taká pastva pre oči! A pritomim stačí len pretrieť fasádu, dožičiť pár veselých farieb a budú vám s radosťou slúžiť a zútulňovať priestor ďalšie roky.Zo starého kredenca si môžete urobiť napríklad dizajnový bar alebo vinotéku. Zo starých skriniek môžete povyťahovať zásuvkya vznikne vám knižnica. Z komody si môžete urobiť odkladací priestor na topánky kombinovaný s lavičkou. Jednoducho fantáziisa medze nekladú.

Nechajte sa inšpirovať našou fotogalériou, hľadajte na internete, študujte video návody. Pustite sa dopráce, urobte si radosť a šetrite si peniažky!

Získajte prehľad o všetkých novinkách

Prihláste sa na odber noviniek.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia