/NEHNUTEĽNOSTI
  • NEHNUTEĽNOSŤ
  • HYPOTÉKA
  • DOM
  • BYT
  • KÚPA

Stavať či rekonštruovať? To je otázka. Nech sa rozhodnete pre ktorúkoľvek alternatívu, s financovaním vašich plánov, či už formou spotrebného úveru alebo hypotéky, pravdepodobne budete potrebovať pomoc. Kedy sa viac oplatí siahnuť po spotrebáku a kedy po hypotéke?

Spotrebný úver oceníte najmä vtedy, keď vám postačí nižšia suma a chcete mať peniaze k dispozícii čo najskôr. Vybavíte ho totiž jednoducho, bez zbytočných zdržaní a bez nutnosti dokladovať účel alebo zháňať zabezpečenie či ručiteľa. O Modernú pôžičku, teda spotrebný úver, ktorý ponúka Slovenská sporiteľňa, je možné požiadať osobne v ktorejkoľvek pobočke banky, ale aj online v Georgeovi, prípadne telefonicky alebo vyplnením kontaktného formulára na webovej stránke banky.

Maximálna výška takejto pôžičky predstavuje 40 000 eur. Aj preto sa viac hodí na rekonštrukciu ako na financovanie nového bývania. Splatnosť Modernej pôžičky si môžete nastaviť na 1 až 8 rokov a počas celého obdobia vám Slovenská sporiteľňa garantuje jednotnú úrokovú sadzbu, ktorej výška môže byť už od 6,49 % ročne. Navyše predčasné splatenie, mimoriadne splátky aj poskytnutie sú v prípade takéhoto úveru bez poplatkov.

Zaujala vás Moderná pôžička na rekonštrukciu? Vypočítajte si výšku splátok pomocou našej kalkulačky.

Zabezpečte si nízke úroky dlhodobou fixáciou úrokových sadzieb

Ak sa chystáte na nákladnejšiu rekonštrukciu či kúpu vlastnej nehnuteľnosti, určite siahnite po hypotéke. v porovnaní so spotrebným úverom hypotéky ponúkajú nižšiu úrokovú sadzbu (v Slovenskej sporiteľni už od 2,59 % p. a. pri 1-ročnej fixácii) a obdobie splácania hypotéky si môžete rozložiť na 5 až 30 rokov. Pripraviť sa však musíte na trošku dlhší proces, ktorý žiadosť o hypotéku a jej posúdenie sprevádza, a na nutnosť založiť nehnuteľnosť v prospech banky.

O Hypotéku bez prekážok, ktorú ponúka Slovenská sporiteľňa, môžete požiadať osobne v ktorejkoľvek pobočke banky, digitálne cez Georgea alebo sa informujte o podmienkach telefonicky, prípadne vyplnením kontaktného formulára na webovej stránke banky.

"Pri hypotéke sa posudzuje nielen klient, ale aj kvalita predloženého zabezpečenia. Je kombináciou legislatívnych a interných pravidiel banky. v tomto prípade je proces poskytnutia dlhší, niekoľko dní – v priemere treba rátať s týždňom či dvoma. Závisí to aj od toho, či má klient nehnuteľnosť ohodnotenú znalcom alebo banka robí svoje interné ocenenie. Spravidla vieme hypotéku schváliť do 48 hodín po doložení kompletných podkladov od klienta."
Soňa Sláviková, senior product manager Slovenskej sporiteľne

Predpokladanú výšku splátky hypotéky si vypočítate jednoducho online pomocou hypotekárnej kalkulačky. Výhodou Hypotéky bez prekážok je aj to, že pri úvere do 70 % hodnoty založenej nehnuteľnosti nemusíte preukazovať účel úveru. Ak máte hypotéku v inej banke, ktorou ste už svoje bývanie riešili, jej výhodný prenos si môžete vybaviť veľmi rýchlo a jednoducho priamo cez Georgea, pričom do banky stačí len prísť podpísať zmluvu o úvere.

Úrokovú sadzbu hypotéky si môžete zafixovať na 1, 3, 5, 10 či 15 rokov, no výšku hypotéky si môžete časom dokonca znížiť – napríklad pravidelným využívaním mimoriadnych splátok. Tie sú v Slovenskej sporiteľni raz mesačne cez Georgea vo výške až trojnásobku bežnej splátky úplne bez poplatku. Vďaka tomu budete hypotéku splácať kratšie alebo rovnako dlho, ale mesačná výška splátky po mimoriadnych splátkach sa zníži.

Tip: Chystáte sa financovať nehnuteľnosť hypotékou, no chýbajú vám vlastné prostriedky? Hypotéku je možné dofinancovať spotrebným úverom, ktorý je navyše v takomto prípade bez poplatku za poskytnutie alebo predčasné splatenie.

Získajte prehľad o všetkých novinkách

Prihláste sa na odber noviniek.

Udeľujem Slovenskej sporiteľni, a.s. súhlas so spracúvaním osobných údajov získaných prostredníctvom cookies, a to najmä: IP adresa, lokalizačné údaje, informácie o aktivite na webovej stránke a pod. Účelom je personalizovanie reklamy, štatistické a analytické spracovávanie dát. Údaje získané prostredníctvom cookies môžu byť spracúvané aj ďalšími zmluvnými partnermi Slovenskej sporiteľne. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať. Bližšie informácie | Zmeniť nastavenia